Nasze osiągnięcia

W dniach 20.01.2016-29.01.2016 Kuratorium Oświaty w Białymstoku przeprowadziło ewaluację zewnętrzną. We wszystkich badanych obszarach poza tym że spełniliśmy poziom podstawowy, spełniliśmy również wymagania poziomu wysokiego.
Jak głosi jedno z haseł na ścianie naszej placówki „Wspólnie zbudowaliśmy Nasze przedszkole” jest to nasz wspólny sukces który nie miałby miejsca gdyby nie nasze działania, naszych przedszkolaków i ich rodziców.
Dziękujemy
Dyrekcja i Nauczyciele Przedszkola
Poniżej prezentujemy skan 6 i 7 strony raportu. Cały raport znajdziecie Państwo u nas w placówce jak i na stronie http://www.npseo.pl/action/raports

 

Jesteśmy w gazecie!!!

Małe gwiazdy wspólnie z  rodzicami aktywnie uczestniczyły w jesienno-zimowych zajęciach Soca tots. SOCATOTS to największa na świecie sieć szkółek oferujących ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, poprzez metodyczne zajęcia sportowe przy czynnym udziale rodziców. Zabawa z naszym trenerem była fantastyczna, a zwieńczenie naszych sportowych zmagań opublikowano na pierwszych stronach gazetki „Świat soca” w Nr 3 Zima 2014. Przedszkolaki poczuły się jak prawdziwe gwiazdy, będąc „u boku” popularnej pani redaktor Beaty Sadowskiej. Dziękujemy serdecznie naszemu trenerowi-pani Iwonie Ruszewskiej za wspaniałe zajęcia i naładowującą energię zabawę i zapraszamy do naszego przedszkola ponownie. Fotorelacja z zajęć dostępna w galerii.

 

Dropsik zwyciężył w Suwałkach i okolicy!!!

Kochani. Zakończyło się głosowanie na Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli organizowany przez Bulibę.  Little Star zgłosiło pracę wykonaną przez dzieći pod tytułem „Nasz przyjaciel Dropsik”. Dziękujemy serdecznie za wszystkie oddane głosy, których otrzymaliśmy od Państwa. Wynik Dropsika to aż 184 głosów!!! Jest to rekordowy wynik z wszystkich zgłoszonych prac przedszkolaków w Suwałkach i okolicy.  Jesteśmy z siebie dumni!!!

 

Rozstrzygnęliśmy konkurs na najładniejszy „Karmnik dla ptaków”. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie prace były cudowne, oryginalne, a za razem każda z nich była inna od pozostałych. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas zabawy andrzejkowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom gratulujemy.

Rozwijając ideę uwrażliwiania dzieci na dokarmianie ptaków zimą, kształcenie postaw proekologicznych dostarczone na konkurs karmniki wykorzystamy praktycznie zapraszając do nich na ucztę małych, skrzydlatych gości. Fotorelacja z wręczenia nagród dostępna w galerii)

 

Lista laureatów konkursu „Karmnik dla ptaków”:

I kategoria: Pszczółki, Motylki, Biedronki

Miejsce I- Aleksander Aneszko

Miejsce II-Patrycja Kierejsza

Miejsce II-  Mikołaj Kłoczko

Miejsce III-Wiktoria Malinowska

Wyróżnienie specjalne: Krzysztof Chmielewski,

Dyplom za uczestnictwo: Jakub Suchocki

 

II kategoria: Jagódki, Tęczowe Pszczółki, Jeżyki:

Miejsce I- Bartosz Tkacz

Miejsce II-  Kacper Borkowski

Miejsce III- Oliwia Szerel

Wyróżnienie specjalne: Julia Dziemian, Aleksandra Prawdzik, Antoni Chmielewski, Julia Głowacka, Tadeusz Kozicz, Krzysztof Danecki

Dyplom za uczestnictwo: Magdalena Bagińska, Maciej Bagiński, Lena Góral

 

Ustanowiliśmy nowy Rekord Guinnessa!

30 września 2014r. wspólnie z przedszkolakami z Little Star ząbki szczotkowało 313 328 dzieci z całej Polsce! Długo czekaliśmy na ten dzień i ostateczne zliczenie głosów, ale jedno jest pewne, ustanowiliśmy nowy rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie! Brawo przedszkolaki!

 

****************************************************************************************************************************************

 

Nasi nauczyciele wzięli udział w Programie Ministerstwa Środowiska „Lekcje z natury”. Panie przeprowadziły mnóstwo ciekawych zajęć związanych z odkrywaniem przez dzieci różnorodności biologicznej naszej planety. Większość tych zajęć wiązała się z pracami praktycznymi jakie Panie wraz z dziećmi musiały przeprowadzić na łonie natury. Za poprawnie wykonane zadania otrzymały określoną ilość punktów, które wymieniły na cenne nagrody takie jak: tablety, gry edukacyjne.

 

****************************************************************************************************************************************

Jesteśmy najlepsi!!! Przedszkolaki z naszego przedszkola zgarneły I, II i III miejsce w Konkursie Plastycznym „Wiosna jak ją widzę, tak ją maluję” HURRA!!!

Aż 174 prace wpłynęły na Konkurs Plastyczny „Wiosna jak ją widzę, tak ją maluję” organizowany przez Stowarzyszenie Suwalskiego Sportu „Ósemka”.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 0-15 lat. Celem Konkursu było urozmaicenie życia codziennego każdego dziecka. Była to przede wszystkim możliwość przy skromnym wysiłku manualnym na zdobycie atrakcyjnych nagród. Konkurs miał za zadanie rozwinięcie wyobraźni dziecka poprzez sztukę.

– Nie ukrywam, że byłem pozytywnie zaskoczony ilością zgłoszonych prac. Widać, że konkurs był strzałem w „10” i brakowało podobnych inicjatyw w naszym mieście – informuje Tomasz Bziom, prezes Stowarzyszenie Suwalskiego Sportu „Ósemka”.

Każda zgłoszona praca została nagrodzona w postaci dyplomu, a najlepsze prace otrzymały nagrody dodatkowe:

– Karnety na zajęcia dla „aktywnych maluchów” w Hula-Hop Fitness

– Vouchery na atrakcje Fantasy Parku

– Kupony na zestawy obiadowe w RITA Pierogarnia

– Nagroda główna – Karykatura Twórcy pracy za I Miejsce

– Bilety na spektakl w Suwalskim Ośrodku Kultury

– Gadżety,zabawki i wiele innych

– Niektóre prace były naprawdę wyjątkowe, na przykład praca prezentująca wielkiego bociana obok którego rósł zielony szczypior. Były też drzewka, które celowo skropione zostały perfumami, aby zapach przypominał wiosnę. Inna praca przedstawiała wielkie okno zrobione z pudełka po butach, za którym można było zobaczyć wiosenną łąkę – opowiada Bziom.

– Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wielkie podziękowania także dla wszystkich opiekunów, nauczycieli, którzy zachęcili swoich podopiecznych do udziału – dodaje.

Spośród 173 prac jury wybrało 40 zwycięzców i wyróżnionych:

W kategorii 0-5 lat:

I Miejsce  Magdalena Bagińska
II Miejsce  Jakub Kowalski
III Miejsce  Oliwia Szerel